تبلیغات
ایالات باواریا - دورگروهی لیگ قهرمانان اروپا از نگاه آمار و ارقام
ایالات باواریا
MIA SAN MIA
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


افتخارات باواریایی ها:
بوندسلیگا:
۲۳ قهرمانی (رکورد دار): ۳۲–۱۹۳۱, ۶۹–۱۹۶۸, ۷۲–۱۹۷۱, ۷۳–۱۹۷۲, ۷۴–۱۹۷۳, ۸۰–۱۹۷۹, ۸۱–۱۹۸۰, ۸۵–۱۹۸۴, ۸۶–۱۹۸۵, ۸۷–۱۹۸۶, ۸۹–۱۹۸۸, ۹۰–۱۹۸۹, ۹۴–۱۹۹۳, ۹۷–۱۹۹۶, ۹۹–۱۹۹۸, ۲۰۰۰–۱۹۹۹, ۰۱–۲۰۰۰, ۰۳–۲۰۰۲, ۰۵–۲۰۰۴, ۰۶–۲۰۰۵, ۰۸–۲۰۰۷, ۱۰–۲۰۰۹, 13-2012

جام حذفی آلمان:
۱۶ قهرمانی (رکورد دار): ۱۹۵۷, ۱۹۶۶, ۱۹۶۷, ۱۹۶۹, ۱۹۷۱, ۱۹۸۲, ۱۹۸۴, ۱۹۸۶, ۱۹۹۸, ۲۰۰۰, ۲۰۰۳, ۲۰۰۵, ۲۰۰۶, ۲۰۰۸, ۲۰۱۰, 2013

لیگا پوکال:
۶ قهرمانی (رکورد دار): ۱۹۹۷, ۱۹۹۸, ۱۹۹۹, ۲۰۰۰, ۲۰۰۴, ۲۰۰۷

سوپرجام آلمان:
۵ قهرمانی: ۱۹۸۲, ۱۹۸۷, ۱۹۹۰, ۲۰۱۰ و ۲۰۱۲

لیگ قهرمانان اروپا:
۵ قهرمانی : ۱۹۷۴, ۱۹۷۵, ۱۹۷۶, ۲۰۰۱, 2013
۵ نایب قهرمانی :۱۹۸۲, ۱۹۸۷, ۱۹۹۹, ۲۰۱۰ و ۲۰۱۲

جام در جام اروپا:
یک قهرمانی : ۱۹۶۷

لیگ اروپا:
یک قهرمانی : ۱۹۹۶

جام بین قاره‌ای (اروپا-آمریکای جنوبی):
۲ قهرمانی: ۱۹۷۶ , ۲۰۰۱

مدیر وبلاگ : Kourosh
نویسندگان

با پایان یافتن دور گروهی لیگ قهرمانان اروپا در فصل 2013 - 2012 آمار و ارقام جالبی به دست آمده که همانند حذف چلسی، مدافع عنوان قهرمانی یا کنار رفتن منچسترسیتی بدون حتی یک برد بی‌ سابقه هستند.

ژوزه مورینیو، آرسن ونگر، ایکر کاسیاس در کنار بوراک ییلماز و البته بوندسلیگا به رکوردهای تازه‌ای دست یافته‌ اند. لیونل مسی نیز همانند همیشه از رکوردشکنی غافل نمانده است.

چلسی نخستین قهرمان لیگ قهرمانان اروپاست که انگیزه‌اش برای قهرمانی دوباره را درست در پایان دور گروهی به پایان رسید. این باشگاه لندنی نه تنها تمام 10 حضور قبلی خود در دور گروهی لیگ قهرمانان اروپا را با موفقیت پشت سر گذاشته بود که هیچ تیمی همانند آنها موفق به زدن 16 گل در بازی‌های دور گروهی نشده و با این تعداد گل از این رقابت‌ها کنار نرفته بود. این رخدادی نادر و بی‌سابقه در تاریخ لیگ قهرمانان اروپاست.

هر سه نماینده بوندسلیگا نه تنها موفق شده‌اند، راهی دور یک هشتم نهایی شوند که با قهرمانی در پایان دور گروهی روانه دور بعد شده‌اند. کاری که بوروسیا دورتموند، بایرن مونیخ و شالکه موفق به انجامش شده‌اند، در تاریخ فوتبال آلمان بی‌سابقه بوده است.

چلسی و کلوژ (رومانی) هر یک در پایان دور گروهی 10 امتیاز اندوخته‌ داشتند و با این اندوخته جزو گروه کوچکی از تیم‌ها بود که با این همه امتیاز نتوانستند، روانه دور بعد شوند. از روزی که هر برد در فوتبال سه امتیاز دارد، تنها دیناموکیف (2000 – 1999 دور دوم گروهی و 2005 – 2004)، بوروسیا دورتموند (2003 – 2002، دور دوم گروهی)، آیندهوون (2004 – 2003)، المپیاکوس (2005 – 2004)، وردربرمن (2007 – 2006) و منچسترسیتی (2012 – 2011) تاکنون با 10 امتیاز اندوخته نتوانسته‌اند به دور حذفی لیگ قهرمانان اروپا راه پیدا کنند.

از این گذشته منچسترسیتی نخستین باشگاه انگلیسی است که هیچ یک از بازی‌های دور گروهی را نبرده است. این تیم در گروه D در مکان چهارم جای گرفت. تاکنون بلکبرن (2007 – 2006) و منچستر یونایتد (2006 – 2005) تنها انگلیسی‌های قعرنشین دور گروهی لیگ قهرمانان اروپا بودند.

ژوزه مورینیو در هفته پنجم دور گروهی لیگ قهرمانان اروپا چهارمین مربی اروپایی شناخته شد که در یکصد بازی این رقابت‌ها روی نیمکت هدایت تیمی نشسته است. دو هفته پس از آقای خاص، آرسن ونگر یکی از سه مربی شد که به رکورد 150 حضور در لیگ قهرمانان اروپا رسید. سر آلکس فرگوسن با 188 و کارلو آنچلوتی با 113 بازی رکورددار هستند.

بوراک ییلماز، بازیکن گالاتاسرای شش گل از مجموع هفت گل این باشگاه ترکیه‌ای را در دور گروهی لیگ قهرمانان اروپا به ثمر رسانده و به این ترتیب تنها در یک فصل لیگ قهرمانان اروپا بیش از هر بازیکن دیگر ترک گلزنی کرده است.

جالب آن که او در 16 بازی قبلی خود در این رقابت‌ها (با در نظر گرفتن بازی‌های انتخابی) حتی یک گل را هم به ثمر نرسانده بود. گل هفتم گالا را در این فصل آیدین ییلماز به ثمر رساند که گل پیروزی‌بخش تیمش برابر براگا بود و در نهایت باعث راهیابی ترک‌ها به دور یک هشتم نهایی شد. به این ترتیب قهرمانان لیگ برتر ترکیه برای نخستین بار پس از فصل 2002 – 2001 دوبار در دور یک هشتم نهایی حاضر شده است.

رئال مادرید دور گروهی را با عنوان دومی به پایان برد که برای هفدهمین بار بود یا به عبارت دیگر برای شانزدهمین بار پیاپی.

بزرگان اسپانیایی تنها در فصل 1997 – 1996 موفق به انجام این کار نشد چرا که اصلا در این رقابت‌ها حاضر نبود.

بارسا برای چهاردهمین بار قهرمان دور گروهی شد، که یک بار بیش از منچستریونایتد است. آبی – اناری‌ها برای ششمین بار پیاپی قهرمان دور گروهی می‌شوند.

یوونتوس در سه بازی نخست خود در گروه E تنها به سه تساوی دست یافت. قهرمان ایتالیا به این ترتیب به نهمین تساوی پیاپی در رقابت‌های اروپایی دست می‌یافت. (با حساب دور گروهی لیگ اروپا در فصل 2011 – 2010) این روند در هفته چهارم با برد 4 بر صفر برابر نوردسیلاند پایان یافت.

یووه در ادامه چلسی را در تورین و شاختار را در دونتسک برد. موفقیت بانوی پیر در اوکراین،‌پایان تساوی‌های سریالی ایتالیایی‌ها در اوکراین بود (5 تساوی پی در پی) و همزمان صدرنشینی یووه را در پایان دور گروهی به همراه داشت.

دیناموزاگرب تمام شش بازی خود در دور گروهی لیگ قهرمانان اروپا در فصل 2012 – 2011 را واگذار کرد، کروات‌ها در فصل جاری هم این روند را در پیش گرفتند و در پنج بازی نخست خود حتی یک گل را به ثمر نرساندند. به نظر می‌رسید دیناموزاگرب تا رسیدن به رکورد منفی 12 شکست پیاپی اندرلشت فاصله کمی دارد ولی تساوی در بازی آخر برابر دیناموکیف، باعث شد تا بلژیکی‌ها با رکورد خود تنها باشد. ایوان کرستانوویچ با گلی که در دقیقه‌های تلف شده بازی از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند، اجازه نداد تا زاگرب همانند دپورتیوو لاکرونیا (2005 – 2004) و مکابی (2010 – 2009) جزو تیم‌های بدون گل زده در دور گروهی لیگ قهرمانان اروپا به شمار رود. گل او نخستین گل دیناموزاگرب در دور گروهی پس از 567 دقیقه بود.

مالاگا اگرچه در پایان 6 بازی خود در دور گروهی 5 گل را دریافت کرد که بیش از گل‌های خورده پورتو، پاری سن ژرمن و یوونتوس بود ولی صدرنشین گروه C در سه بازی نخست خود حتی یک گل را هم دریافت نکرده بود. پیروزی یک بر صفر برابر میلان در هفته سوم روند شکست‌ناپذیری آن‌ها در اروپا را به 5 بازی و 487 دقیقه بدون گل خورده رساند. آن‌ها این رکورد را به 560 دقیقه هم راسندند ولی در نهایت دروازه‌شان را باز شده دیدند. مالاگا پیش از تساوی یک بر یک در میلان در هشت بازی از 9 مسابقه اخیر اروپایی‌اش گلی را دریافت نکرده بود.

آن‌ها اگرچه در دو بازی اخیر خود 4 بار دروازه‌شان را باز شده دیدند ولی در 24 بازی اروپایی خود روی هم رفته تنها 12 گل را دریافت کرده‌اند.

در 12 بازی گروه H هفت تیم به بردر خارج از خانه دست یافتند؛ در مقابل 4 پیروزی خانگی.

ایکر کاسیاس در روز چهارم رقابت‌های دور گروهی یکصد و بیست و ششمین حضورش را در لیگ قهرمانان اروپا به ثبت رساند. او به این ترتیب پس از رائول گونسالس (142 بازی) و رایان گیگز (132 بازی) دومین بازیکن است که پرشمارتریین حضور را در لیگ قهرمانان اروپا داشته است. سنگربان رئال مادرید هم‌اکنون 127 بازی در بزرگ‌ترین رقابت باشگاهی فوتبال اروپا انجام داده است.

لیونل مسی اکنون 56 گل در لیگ قهرمانان اروپا به ثمر رسانده است. درست برابر با گل‌هایی که رود فان نیستلروی به ثمر رساند و کمتر از 71 گل رائول گونسالس. بنابراین مسی باید همچنان گلزنی کند تا به رکورد رائول در رقابت‌های اروپایی برسد. او پس از دو گلی که در بازی برابر اسپارتاک مسکو در هفته پنجم به ثمر رساند اکنون به آمار 57 گل رسیده است که 20 گل کمتر از آمار گلزنی مهاجم سال‌های پیش رئال مادرید و شالکه به شمار می‌رود.

زلاتان ابراهیموویچ در هفته چهارم دور گروهی در بازی برابر دینامو همه چهار گل پاری سن ژرمن را به ثمر رساند. این نخستین بار بود که یک بازیکن به این رکورد دست می‌یافت. آخرین بار کارلوس مارتینس در فصل 2011 – 2010 در بازی بنفیکا برابر المپیک لیون موفق به انجام این کار شده بود. ابراهیموویچ 5 پاس گل را هم برای هم‌بازیانش فراهم کرده که بیش از هر بازیکن دیگری است.

ابراهیموویچ با گلی که در هفته نخست دور گروهی در بازی برابر دیناموکیف به ثمر رساند نخستین بازیکنی شد که با 6 تیم مختلف در لیگ قهرمانان اروپا گلزنی کرده است. او پیش از این با آژاکس، یوونتوس، اینتر، بارسا و میلان موفق به گلزنی در اروپا شده بود.

نوع مطلب : اخبار فوتبال اروپا، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
Kourosh
شنبه 18 آذر 1391
جمعه 13 مرداد 1396 07:49 ق.ظ
Hi there! This blog post could not be written any better! Looking through this post
reminds me of my previous roommate! He always kept preaching about this.
I am going to send this information to him. Fairly certain he will have a very good read.
Many thanks for sharing!
چهارشنبه 11 مرداد 1396 04:34 ب.ظ
Hello colleagues, pleasant piece of writing and
good urging commented at this place, I am actually
enjoying by these.
جمعه 6 مرداد 1396 07:56 ب.ظ
hey there and thank you for your information – I've
definitely picked up anything new from right here. I did however expertise
several technical issues using this web site, as I experienced to reload the
site many times previous to I could get it to load correctly.

I had been wondering if your web host is OK? Not that I'm
complaining, but slow loading instances times will often affect your placement in google and can damage your
quality score if advertising and marketing with
Adwords. Anyway I am adding this RSS to my e-mail and could look out for
a lot more of your respective fascinating content.
Make sure you update this again very soon.
جمعه 6 مرداد 1396 10:31 ق.ظ
Thanks for sharing your thoughts on دورگروهی. Regards
یکشنبه 21 خرداد 1396 11:21 ق.ظ
This article gives clear idea in support of the new viewers of blogging, that in fact
how to do blogging.
چهارشنبه 3 خرداد 1396 03:15 ب.ظ
Hi there! Someone in my Myspace group shared this website with us so I came to take a look.
I'm definitely enjoying the information. I'm bookmarking and will be
tweeting this to my followers! Fantastic blog and superb design.
جمعه 29 اردیبهشت 1396 11:21 ب.ظ
Hello, I do think your site may be having web browser compatibility problems.
When I take a look at your site in Safari, it looks fine but when opening in IE, it has some overlapping issues.
I just wanted to give you a quick heads up!
Other than that, fantastic site!
سه شنبه 5 اردیبهشت 1396 03:42 ق.ظ
This is the perfect blog for everyone who hopes to find out about this topic.
You know so much its almost hard to argue with you (not that I really will need to…HaHa).
You definitely put a new spin on a subject that has been written about for ages.
Great stuff, just wonderful!
شنبه 19 فروردین 1396 07:51 ب.ظ
whoah this blog is wonderful i like reading your posts.
Stay up the good work! You understand, lots of persons are searching round for this info, you could help them greatly.
جمعه 11 فروردین 1396 08:30 ق.ظ
Fabulous, what a weblog it is! This website provides valuable facts to
us, keep it up.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی


iroweb.com

به سایت ما خوش آمدید
کلیه حقوق این وبلاگ برای ایالات باواریا محفوظ است